Lista aktualności Lista aktualności

Kordelas dla Leśniczego Leśnictwa Pniewo

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wręczył odznaczenie dla naszego leśniczego

W środę 22 stycznia w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie miała miejsce uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru dla Nadleśnictwa Międzychód w 100-lecie polskiej administracji leśników na tym terenie. Dalsze uroczystości, w tym m.in. wbicie symbolicznych gwoździ przez fundatorów w drzewiec sztandaru, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, a także składanie życzeń przez gości, miały miejsce w Majątku Ziemskim Pałac Wiejce.

W dowód uznania za szczególne zasługi dla rozwoju Lasów Państwowych i gospodarki leśnej Leśniczy Leśnictwa Pniewo Pan Andrzej Wais otrzymał z rąk Dyrektora Andrzeja Szelążka Kordelas Leśnika Polskiego. To wielki zaszczyt i marzenie każdego leśnika. Leśniczy Andrzej od ponad 42 lat służy Polskim Lasom.

Kordelas Leśnika Polskiego jest honorową paradną bronią białą pracowników Służby Leśnej, nawiązującą do historii i tradycji paradnego ubioru pracowników Lasów Państwowych w okresie II Rzeczypospolitej. To wyjątkowe odznaczenie przyznawane jest od 1996 roku przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i dyrektorów regionalnych dyrekcji. Dziś kordelasy są odznaką i nagrodą dla tych, którzy służą polskim lasom, starają się promować polską ideę leśnictwa, są orędownikami i sympatykami polskiego leśnictwa.

Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy!

 

Fot: https://miedzychod.naszemiasto.pl/nadanie-i-poswiecenie-sztandaru-dla-nadlesnictwa-miedzychod/