Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zajęcia edukacyjne z leśnikiem

Edukacja przyrodnicza jest jednym z działań służby leśnej mających pomóc zwłaszcza dzieciom i młodzieży korzystać z zasobów przyrody w sposób umożliwiający jej jak najlepsze poznanie

Leśnicy oraz pracownicy biura spotykają się z dziećmi i młodzieżą na terenie obiektów edukacyjnych oraz w szkołach i przedszkolach. Organizujemy konkursy, akcje i imprezy okolicznościowe. Tematy zajęć są dostosowywane do wymogów konkretnej grupy.

Jak zorganizować zajęcia z leśnikiem?

Aby zorganizować zajęcia należy zgłosić się z wnioskiem do Nadleśniczego Nadleśnictwa Resko, podając przybliżony termin, miejsce, tematykę spotkania oraz liczbę uczestników.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty po wcześniejszym skontaktowaniu się z sekretariatem Nadleśnictwa Resko (tel. 913951400, e-mail: resko@szczecin.lasy.gov.pl) lub bezpośrednio z Panią Ewą Simonowicz-Woźniewicz – specjalistą ds. ochrony lasu (tel. 887358665, e-mail: ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl) zajmującą się zagadnieniami związanymi m.in. z ochroną przyrody i edukacją przyrodniczo-leśną.

Na zdjęciu autorstwa K. Leśniak-Szczepańska widoczna jest młodzież i leśnik w trakcie spotkania