Lista aktualności Lista aktualności

35 pomysłów na karmnik dla ptaków

Fotorelacja z rozstrzygnięcia konkursu technicznego na najlepszą ptasią stołówkę

Zima to szczególnie wymagający czas dla zwierząt, a zwłaszcza dla ptactwa, które w tym okresie ma utrudniony dostęp do ulubionych i niezbędnych do przeżycia pokarmów. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom, pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz Niepublicznej Szkoła Podstawowej w Radowie Wielkim dla swoich podopiecznych zorganizowali konkurs pt. „Karmnik dla ptaków”. Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Nadleśnictwa Resko.

Organizatorów bardzo mile zaskoczyła liczba chętnych biorących udział w konkursie - powstało aż 35 karmników, które od teraz będą służyć skrzydlatym mieszkańcom szkolnego podwórka  i terenu Nadleśnictwa Resko. Karmniki różnią się zarówno wielkością, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Żadnemu z nich nie można odmówić niepowtarzalnego stylu i Jury najchętniej nagrodziłoby wszystkie pomysły. Zasady konkursu są jednak nieubłagane, dlatego też dokonano oceny i wyłoniono zwycięskie prace. By docenić wkład każdego uczestnika włożony w wykonanie karmników, wszyscy zostali obdarowani upominkiem ufundowanym przez Nadleśnictwo Resko.

Przyglądając się pracom, można było dostrzec, że w ich powstanie zaangażowanych było też wielu rodziców i innych członków rodzin, którym także należą się podziękowania za czas poświęcony wybudowaniu leśnych stołówek.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

 

Fot. https://www.facebook.com/Stowarzysz-Na-Rzecz-Osób-z-Niepełnospr-Intelekt-Ruchową-i-z-Autyzmem