Lista aktualności Lista aktualności

Znajdź olbrzyma! Konkurs

Nadleśnictwo Resko życzy owocnego grzybobrania!

Początek września nie zawiódł grzybiarzy. W okolicznych lasach pojawiły się co roku wyczekiwane grzyby: podgrzybki, prawdziwki, koźlarze, kanie, a nawet rydze. Nadleśnictwo Resko zaprasza na jesienne spotkanie z przyrodą i ogłasza konkurs dla wszystkich miejscowych miłośników grzybobrania pod nazwą „Znajdź olbrzyma!”.

Do konkursu może przystąpić każdy grzybiarz, który swoim zdaniem znalazł największy okaz grzyba liczą się wszystkie popularne gatunki jadalne oprócz grzybów blaszkowych i oczywiście tych pod ochroną, których nie należy zbierać.

Zebrany egzemplarz należy okazać w siedzibie Nadleśnictwa przy ul. Chopina 12 w Resku celem dokonania pomiaru i pamiątkowego zdjęcia lub przesłać wyraźną fotografię gatunku z udokumentowanym pomiarem (np. centymetrem krawieckim) elektronicznie na adres e-mail ewa.simonowicz@szczecin.lasy.gov.pl. Do klasyfikacji będzie liczyć się suma obwodu kapelusza i długości trzonka w mm.

Konkurs trwa od 10 września do 30 października br.

Zwycięzca otrzyma nagrodę!

Zanim ruszysz na poszukiwania olbrzymów, koniecznie zapoznaj się z regulaminem konkursu, z którego dowiesz się o wszystkich szczegółach!

Podczas grzybobrania pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i „leśnym savoir-vivre”.

Powodzenia!